Молярно-різцева гіпомінералізація (МРГ) у дітей

Запис на консультаціюЗапис

У практиці стоматологічної клініки “Нью Смайл” у Києві на Печерську зустрічаються ситуації, коли у дитини перші зуби – моляри, ще не встигли прорізатися, а лікар на рентгенівському знімку виявляє глибоку порожнину, яка сполучається з пульповою камерою (нервом).

Також трапляється зуби мають жовтуваті або білясті плями. Або ж колір зуба неоднорідний, або емаль сколюється і дитина скаржиться на чутливість.

І це не завжди карієс, не погана гігієна порожнини рота і не любов до солодощів.

Що таке МРГ: Молярно-різцева гіпомінералізація

Це може бути дефект розвитку твердих тканин , який має назву Молярно – Різцева Гіпомінералізація, що виникає ще на етапі формування зуба.

Останнім часом кількість дітей на прийомі з такою патологією у нас збільшилася, як і в усьому світі.

За такими зубами важко доглядати, їх боляче чистити і від цього страждають інші зуби. Ця проблема впливає на естетику усмішки.

Такі зуби швидко руйнуються, і не встигнувши помітити, вже виникає необхідність лікувати ускладнення.

Зуби з МРГ складніше знеболюються, тому їх досить важко лікувати.

Причини появи молярно-різцевої гіпомінералізації

Можливих причин появи МРГ багато: дефіцит вітаміну Д, дефіцит кисню в тканинах, часті бронхіти, аденоїди, прийом антибіотиків і протизапальних препаратів, хронічні захворювання вагітної мами, генетична схильність і т.д.

Наше завдання – якомога раніше почати профілактику всіх факторів ризику появи даної проблеми, щоб попередити розвиток МРГ у дітей.

go up