ПЕРШИЙ ВІЗИТ

Запис на консультаціюЗапис

 

Часто батьки питають, як підготувати дитину до першого візиту в стоматолога. Питання актуальне, тому що в багатьох випадках успіх вдалого візиту до стоматолога залежить не тільки від кваліфікації лікаря, але й від того, як батьки налаштували маленького пацієнта вдома.

Нижче ми ділимося з Вами кількома порадами, які допоможуть Вам правильно підготувати дитину до відвідування стоматологічної клініки.

 

  • за 1-2 дні до візиту розкажіть дитині про візит до стоматолога, який на нього чекає. Намагайтеся розповідати про цей візит спокійно, ніби Ви розповідаєте про нову гру.
  • назвіть ім’я дитячого стоматолога, це краще, ніж просто казати абстрактно, що підете до «тьоті». Можна заздалегідь показати дитині фотографію лікаря в інтернеті, це допоможе малюку скоріше звикнути до нової людини.
  • часто батьки обіцяють дитині, що їй нічого не будуть робити на прийомі. Це не зовсім коректно, тому що дитина розраховує на одне, а отримує інше і тому перестає довіряти як батькам, так і лікарю. Розповідати про конкретні процедури, які стосуються проведення анестезії, пломбування або видалення зубів також не варто. Стоматолог сам підбере правильні слова і розкаже необхідну інформацію дитині в процесі лікування. Можна розказати, що лікар подивиться, які в дитини гарні зубки, порахує їх, почистить, намалює на зубках малюночок або наклеїть наклейку.
  • можна пограти вдома в стоматолога – подивитися зубки дзеркальцем, показати свої зуби, проімітуйте, ніби Ви малюєте на зубках, зліпіть зубчик з пластиліну і т.п. Якщо ви знаєте, що у дитини є каріозні порожнини, то можна розказати про те, що в зубчику поселився хробачок або мікроб, його необхідно вигнати і замурувати вхід до норки спеціальним зубним пластеліном, щоб мікроб не міг застрибнути назад в зуб.
  • не говоріть, щоб дитина «не боялась», або що «не буде боляче», або що «треба буде потерпіти». Дитина не знає, що в стоматолога може бути неприємно, а подібні фрази можуть його насторожити.
  • перший раз із дитиною мають приходити батьки, або один з батьків, а не бабусі, дідусі або няні, які можуть не знати особливостей здоров’я Вашої дитини (наприклад, наявність алергій)
  • для першого візиту краще вибирати ранковий час, щоб дитина не думала про стоматолога цілий день. Крім того маленькі діти до обіду ще не втомлені і легше переносять процедури. Також необхідно покормити дитину до візиту (якщо лікування не передбачає застосування седації), тому що, можливо, що після прийому деякий час не можна буде вживати їжу.
  • старайтеся бути спокійними та розслабленими, тому що дитина відчуває емоції мами. Якщо Ви самі боїтеся стоматолога, то краще, щоб з дитиною прийшов інший член родини.
Докладніше

Галерея клінічних робіт

go up