ПЕРЕКУСКИ – КОРИСНІ ТА ШКІДЛИВІ ДЛЯ ЗУБІВ

Запис на консультаціюЗапис

Як  правило, у дітей є певний режим харчування – сніданок, обід та вечеря, але між основними прийомами їжі дитина однозначно захоче щось перекусити.

Правильний догляд за дитячими зубами

Необхідно пам’ятати про те, що після прийому їжі в порожнині рота ще 30-40 хвилин зберігається низький pH , який сприяє процесу демінералізації емалі (вимиванню мінеральних компонентів). Тому чим частіше дитина щось “підгризає”,  тим довше зуби знаходяться в кислому середовищі та підвищується ризик карієсу.

В ідеальній ситуації загальна кількість вживання їжі, враховуючи перекуски, не має перевищувати 5 разів на день.

В якості корисних перекусок найкращі дитячі стоматологи України рекомендують продукти, які не прилипають до зубів та не мають в складі великої кількости легко ферментованих вуглеводів.

Ви можете запропонувати дитині бутерброд з будь-яким видом сиру – сир створює лужне середовище в порожнині рота, тому є прекрасним варіантом снеку.

Горіхи підійдуть дітям старше 4-5 років.

Будь-які свіжі фрукти – прекрасне джерело вітамінів, клітковини та енергії, яка так потрібна маленьким живчикам. 

Несолодкий йогурт, кефір, пряжене молоко, білий сир – джерело кальцію, який необхідний організму, який активно росте. Для покращення смаку можна додавати свіжі фрукти.

Свіжі овочі. Пам’ятайте, що всі зелені овочі мають в складі багато кальцію, тому можуть стати альтернативою для тих, кому не можна їсти молочні продукти.

Після яких продуктів треба чистити зуби?

Ну, а до продуктів, які так люблять мікроби, можна віднести булочки, цукерки, особливо смоктальні та іриски, соломку, кукурудзяні палички, пластівці, пастилу, гематоген, тортики,  печиво та багато інших липких солодощів. Тому ці продукти краще обмежити та після їх вживання рекомендуємо чистити зуби.

Див. докладніше: дитяча стоматологія в Києві

go up