Чи треба лікувати молочні зуби?

Запис на консультаціюЗапис

Часто батьки ігнорують карієс та інші проблеми з молочними зубами у дітей, пояснюючи свою байдужість швидкою зміною їх на постійні.

Що рекомендують дитячі стоматологи?

Насправді це поширена помилка, через яку багато мам і тат втрачають можливість вчасно провести лікування і попередити подальший розвиток патології.

Лікарі дитячої стоматології New Smile у Києві виділяють ряд причин, за якими потрібно обов’язково займатися молочними зубками дитини.

👉 У тимчасових зубах так само, як і в постійних є нерв (пульпа зуба) і молочні зуби також болять, прі цьому біль, з яким стикається дитина, якщо виникло стоматологічне захворювання, прогресує. Чи варто піддавати малюка таким стражданням?

👉 У випадку ускладненого карієсу є ризик переходу інфекції з молочного зуба на зачаток постійного, що може порушити його формування та розвиток.

👶 Якщо в дитини болять зуби, то пережовувати їжу їй складно. Якщо ж у шлунок потрапляють великі шматки їжі, травні процеси погіршуються й сповільнюються. Потрапляння патогенної мікрофлори в шлунково-кишковий тракт негативно впливає на імунну систему, діти набагато частіше хворіють ЛОР-захворюваннями, можливий розвиток гастриту, дуоденіту, дисбактеріозу, виразка слизової.

🗣 Проблеми з дикцією та психологічні аспекти. “Беззубий” рот сприяє розвитку шепелявості. Через це дитина може піддаватися критиці з боку ровесників і комплексувати з цього приводу.

🦷 Деформація і розвиток неправильного прикусу в разі передчасного руйнування окремих зубів.

☝️ Якщо про зуби постійно піклуватися, ризик їх ураження буде набагато нижче. А значить, відвідування стоматолога здебільшого буде пов’язано з доступною за ціною і абсолютно безболісною профілактикою.

👍 Будьте пильні, бережіть своє здоров’я і здоров’я ваших малюків.

go up