Дитяча стоматологія в Києві – поради для батьків

Запис на консультаціюЗапис

Правила догляду за дитячими зубами

Дитячі стоматологи радять доглядати за порожниною рота, починаючи з того моменту, коли у малюка з’явиться перший зуб. Дуже важливо зберігати молочні зуби здоровими, адже від них залежить травлення дитини, вони допомагають правильно розвивати навички мовлення. Якщо на тимчасових зубах з’явиться карієс, то ймовірність того, що уражені карієсом будуть і постійні зуби, збільшується в три рази. Слід пам’ятати, що каріозні зуби – це джерело хронічної інфекції в організмі, яке може бути причиною розвитку алергічних станів та зниження імунітету.

Догляд за порожниною рота новонародженого

Дитячі стоматологи рекомендують доглядати за порожниною рота малюка з першого дня його життя. Поки не прорізалися зубки, потрібно ясна, язик і внутрішні поверхні щочок протирати м’якою ганчіркою або спеціальними серветками для догляду за порожниною рота. З рідин у цей час слід давати тільки воду і грудне молоко. В жодному разі не мокати соски в солодких рідинах (соки, підсолоджена вода, варення тощо). Перше відвідування стоматолога слід запланувати після того, як дитині виповниться рік.

Перші зуби можна чистити марлею, змоченою у воді, або спеціальними серветками, просоченими ксилітом. Коли у дитини вже кілька зубів, можна починати чистити звичайною зубною щіткою. І краще за все робити це в ігровій формі.

Вибір зубної щітки для малюка

Цей головний аксесуар для чищення дитячих зубів слід вибирати дуже уважно. В першу чергу слід звернути увагу на щетинки, вони повинні бути м’якими і з синтетичного матеріалу. В натуральних волосках є канали, де починають накопичуватися бактерії.

Робоча поверхня щітки не повинна бути великою і прогумованою, щоб під час чищення вберегти ясна малюка від травм. Бажано, щоб дитина сама брала участь у виборі щітки. Міняти її рекомендується кожні 3 місяці.

Як тільки дитина буде спокійно сприймати шум та вібрацію, замість звичайної щітки можна використовувати електричну звукову щітку, позаяк вона чудово очищає зуби від нальоту і добре масажує поверхню ясен.

Вибір зубної пасти для дітей

Насамперед, паста повинна бути нешкідливою, адже дитина може ковтати її. Дітям до 6 років рекомендується купувати пасту, в якій вміститься фторид, адже доведено, що фториди є найефективнішими у профілактиці карієсу. Дітям до 3-х років на щітку слід видавлювати пасти завбільшки з рисове зернятко, з трьох до шести років – пів горошини, після 6 років -з горошину.

Маленькім діткам, які проживають в регіонах з високим вмістом фтору в воді, рекомендовані пасти з кальцієм або гідроксиапатитом.

Також одним із активних компонентів зубних паст є ксилітол, який негативно впливає на розмноження карієсогенних мікроорганізмів.

Правила чищення зубів дитини

Необхідно показати дитині, як правильно чистити зуби, але згідно рекомендацій Американської асоціації дитячих стоматологів дочищати зуби дитині батьки мають до 12 років. Рухи щітки повинні бути «вимітаючими», без горизонтального напрямку. Тривалість процедури не менш двох хвилин. Щоб привчити малюка до такої чистки, можна скористатися таймером або пісочним годинником, тоді обов’язкова і не дуже цікава процедура для неї стане грою.

Можна використовувати сучасні технології у вигляді спеціальних застосунків на смартфоні, які в ігровій формі навчають дітей, як потрібно чистити зуби. Існують ще й таблетки-«індикатори», які фарбують зуби в різний колір залежно від їх «забруднення». Темні кольори вказують на те, що в цьому місці зуби не дуже ретельно вичищені.

З якого віку починати відвідувати стоматолога

Якщо дитина смокче пустушку, п’є рідину з пляшки, гризе нігті, під час сну кладе ручку під щоку, кусає олівці, має ротове дихання або спить з відкритим ротом – це може стати причиною неправильного прикусу. Після 3 років її слід відучувати від таких шкідливих звичок, а при підозрі на викривлення зубів слід негайно відвідати дитячого стоматолога-ортодонта.

Вперше до дитячого стоматолога потрібно прийти на прийом, коли дитині виповниться рік, а ще краще, коли у дитини з’явиться перший зуб. Щоб у малюка не склалося негативного враження від першого відвідування зубного лікаря, необхідно з особливою увагою підійти до вибору дитячого стоматолога в Києві.

Необхідно знати, що карієс може виникнути при появі перших молочних зубів. Його основні ознаки:

  • втрата блиску емалі;
  • матовий колір зубів;
  • шорстка поверхня емалі;
  • порушення структури емалі;
  • поява плям біло-жовтого або темного кольору на зубах

Найбільша ймовірність розвитку карієсу у тих дітей, які не дотримуються елементарних правил гігієни порожнини рота і дуже багато вживають солодощів.

Якщо виникають підозри на появу карієсу, потрібно відразу ж звернутися до дитячого стоматолога, щоб зберегти дитині зубки. Видалення молочних зубів дуже небажане, оскільки сусідні зуби починають зсуватися на «порожнє» місце. Згодом це може призвести до того, що постійний зуб виросте нерівно,тому що його місце буде зайняте. Тому вкрай важливо запобігати і лікувати карієс, а не позбуватися його шляхом видалення зуба.

Використання якісної зубної щітки і пасти, регулярне та правильне чищення зубів, обмеження легких вуглеводів в раціоні дитини допоможуть зберегти молочні зуби здоровими і позбавити малюків від зубного болю.

Див. докладніше: дитяча стоматологія в Києві

go up