Чи боляче імплантувати зуби?

Запис на консультаціюЗапис

Імплантація зубів – це хірургічна процедура, в ході якої в щелепну кістку імплантується імплант (стрижень з титану, що імітує корінь зуба). Згодом на нього встановлюється коронка.

У сучасній стоматології імплантація є ефективним і безпечним методом відновлення втрачених зубів. Але багато пацієнтів вважають, що подібне хірургічне втручання викликає сильні болі,  тож як і раніше віддають перевагу традиційним видам вирішення своїх проблем. Чи дійсно настільки болюча ця процедура?

Імплантація зубів

Процес відновлення зубів за допомогою імплантації титанового штифта стоматологи вважають цілком пересічною операцією, яку здійснюють у багатьох клініках, зокрема й у стоматологічному центрі New Smile на Печерську в Києві.

Ця процедура проводиться в кілька етапів. Початкове втручання, пов’язане з установкою імпланта в кістку, найбільше лякає пацієнтів.
Але сьогодні, щоб усунути хворобливі відчуття під час процедури, всі операції виконуються із застосуванням анестезії.

Імплантація дозволяє якісно і ефективно вирішити проблему відсутності зубів, вона безболісна та безпечна. Практично пацієнт відчуває майже те ж саме, що і під час лікування каріозної порожнини або видалення зуба.

Анестезія при імплантації зубів

Щоб зменшити хворобливі відчуття при імплантації металевого штифта в кістку, лікар може використовувати такі види знеболювання:

 • Місцева анестезія;
 • Седація;
 • Загальний наркоз.

Зазвичай імплантацію проводять під місцевою анестезією. Але при будь-якому методі й будь-якому вигляді знеболювання пацієнт все одно буде відчувати певний дискомфорт у ротовій порожнині.

Хірургічні маніпуляції лікаря при установці імпланта більше схожі на звичайну роботу стоматолога під час лікування зубів.

Якщо пацієнт відчуває сильний страх або хвилювання, може бути застосована седація, яка доповнить місцеве знеболення. При цьому способі пацієнту вводять лікарські препарати, що допомагають йому розслабитися, і він впадає в стан напівдрімоти.

Якщо ж необхідно встановити кілька імплантів (в окремих випадках десять і більше), причому з одночасною пластикою кісткової тканини, для деяких пацієнтів можливе застосування загального наркозу.

Його використання рекомендовано при наступних показаннях:

 • Алергія на препарати, що застосовуються при місцевій анестезії;
 • Блювотний рефлекс, який пацієнт не може контролювати;
 • Дуже сильний страх перед стоматологічними процедурами, що переростає в паніку;
 • Психічні розлади різного ступеня тяжкості.

У будь-якому випадку рішення про використання того чи іншого виду знеболювання ухвалює імплантолог спільно з пацієнтом.

Післяопераційний період імплантації зубів

Багато пацієнтів запитують про те, чи будуть хворобливі відчуття після завершення процедури і наскільки сильні.

Як і після будь-якого оперативного втручання, коли закінчиться дія знеболюючого препарату, пацієнт відчуватиме певний дискомфорт, як після видалення зуба.

Якщо імплантується один або невелика кількість імплантатів, то пацієнту не потрібна реабілітація, і йому вже наступного дня можна йти на роботу.

Якщо ж необхідно відновити цілий зубний ряд, то виникає ризик появи набряклості. Щоб усунути цей неприємний ефект, потрібно строго дотримуватися рекомендацій лікаря про певний режим поведінки та приймати лікарські препарати, призначені стоматологом.

Після імплантації зубів рекомендується:

 • Деякий час провести в стоматологічній клініці;
 • Поїхати додому не за кермом власного автомобіля, а викликати таксі;
 • Протягом двох тижнів не відвідувати солярій, сауну, басейн, не займатися спортом, не вживати гарячу та гостру їжу, не носити тяжкості, не вживати алкогольні напої та не курити;
 • По можливості уникати стресових ситуацій;
 • Дотримуватися режиму, запропонованого лікарем, і правильно доглядати за ротовою порожниною.

Сучасні технології, які використовуються в стоматології, дозволяють істотно знизити больові відчуття при проведенні імплантації, коли замість скальпеля використовується лазерний промінь.

Його застосування зменшує ризик виникнення набряклості і запальних процесів після установки імплантатів.

Лазер менше травмує тканини й має знезаражувальні та загоювальні властивості. При його використанні процедура імплантації штифтів триває не більше 30-40 хвилин.

При встановленні імплантатів незначні больові відчуття будуть у пацієнта в будь-якому випадку. Але вони нетривалі, і для їх усунення лікар обов’язково призначить лікарські знеболюючі препарати, які знімуть дискомфорт.

go up